miara

Sprzęt techniczny jaki jest używany przy odbiorze mieszkania?

Sprzęt pomiarowy, który na co dzień używany jest na budowach, jest także wykorzystywany do odbioru mieszkań. Bez specjalistycznych narzędzi nie będziemy w stanie wybudować domu, a także sprawdzić poprawność jego wykonania. Profesjonalny sprzęt pomoże w wykryciu usterek, a wykonanie pomiarów zgodnie z normą i certyfikowanymi narzędziami nie będzie mogło być kwestionowane przez dewelopera.

Przy sprawdzaniu wykonanych prac budowlanych odbieranego mieszkania potrzebne nam będą:

Dalmierz – narzędzie pomiarowe służące do dokładnego pomiaru odległości. Dalmierz pozwala na sprawdzenie wymiarów pomieszczeń, a także pomiar powierzchni mieszkania.

Miara – narzędzie pomiarowe służące do weryfikacji wymiarów. Wykorzystujemy go przy sprawdzaniu wymiarów grzejników, wymiarów otworów drzwiowych, pomiarów małych elementów.

Łata – poziomica – służy do weryfikacji pionów i poziomu, a także sprawdzeniu płaszczyzn. Za pomocą łaty sprawdzamy pionowość tynków, ich płaszczyzny, równość wykonania posadzki a także spadki.

Kątownik – służy sprawdzenia zachowania kątów prostych między płaszczyznami – ściana – ściana oraz ściana strop.

Szczelinomierz – służy określenia dokładnych odchyłek wymiarowych, z dokładnością do  mm.

Kamera termowizyjna – służy do pomiaru temperatur na powierzchniach ściany, pomaga w sprawdzeniu poprawności wykonania termoizolacji, pozwala wykryć mostki termiczne.

Kamera termowizyjna – służy do pomiaru temperatur na powierzchniach ściany, pomaga w sprawdzeniu poprawności wykonania termoizolacji, pozwala wykryć mostki termiczne.

Wilgotnościomierz – służy do pomiaru wilgotności materiałów budowlanych, takich jak tynki posadzki.

Wiatromierz – służy do pomiaru ciągu wentylacji.

Miernik napięcia – służy do pomiaru instalacji elektrycznej.

Kamera endoskopowa – pozwala zajrzeć w miejsca trudno dostępne, takie jak: rury kanalizacyjne zabudowy z karton – gipsu.

Latarka – pozwala na weryfikację usterek w odpowiednim świetle.

Rysik – dzięki niemu sprawdzamy twardości posadzki.

Niwelator laserowy – pozwala w szybki sposób sprawdzić płaszczyzny ścian i sufitów, zweryfikować wysokości.

Korzystając z naszych usług. Masz pewność pewność  ze odbiór mieszkania odbędzie się za pomocą certyfikowanych narzędzi inżynierskich, które wymieniliśmy w tym artykule.