ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE PABIANICE

CERTYFIKATY ENERGETYCZNE PABIANICE

Świadectwa energetyczne – Pabianice

Realizujemy świadectwa energetyczne on-line dla domów, mieszkań i lokali użytkowych w Pabianicach. Nowelizacja Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków z 28 kwietnia 2023 roku rozszerzyła grono zobowiązanych do posiadania świadectwa. Zwiększyło to popyt wśród mieszkańców Pabianic na tego typu usługi. Jeśli kończysz akurat budowę domu, sprzedajesz czy wynajmujesz mieszkanie, to znaczy, że potrzebujesz wsparcia takich specjalistów jak nasi. Inżynierowie z firmy Kedar wykonają certyfikat energetyczny szybko i w pełni zdalnie.

Świadectwo energetyczne budowli w Pabianice – podstawowe informacje

Mieszkanie

Od 250 zł

Świadectwo otrzymasz w ciągu 2 dni od przesłania pełnych danych.

Dom

Od 450 zł

Świadectwo otrzymasz w ciągu 3 dni od przesłania pełnych danych.

Lokale

Od 600 zł

Świadectwo otrzymasz w ciągu 5 dni od przesłania pełnych danych.

Zamów świadectwo energetyczne w Pabianicach

Aby uzyskać świadectwo energetyczne, musisz wykonać dwa proste kroki. Potem pozostaje Ci tylko poczekać na gotowy dokument.

świadectwo energetyczne

1. Wyślij dane obiektu na nasz adres e-mail

Interesujące nas dane techniczne dotyczące obiektu odnajdziesz w projekcie budowlanym. Postaraj się podać kompletne informacje. Jeśli w przekazanej nam wiadomości będzie czegoś brakowało, zanim przystąpimy do realizacji usług, poprosimy o uzupełnienie danych.

2. Opłać otrzymaną fakturę

Na adres e-mail dostarczymy Ci fakturę za usługę. Płatność zrealizujesz, wybierając najdogodniejszą dla siebie metodę płatności.

3. Odbierz świadectwo energetyczne swojej nieruchomości

Gotowe świadectwo energetyczne z podpisem naszego audytora prześlemy na Twój adres e-mail oraz pocztą polską na Twój adres zamieszkania. Czas oczekiwania na świadectwo jest uzależniony od rodzaju nieruchomości.

świadectwo energetyczne

Częste pytania do świadectwa energetycznego Pabianice:

Świadectwo energetyczne jest niezbędnym dokumentem, kiedy:

  • sprzedajemy lub wynajmujemy mieszkanie, dom, lokal użytkowy,
  • zgłaszamy zakończenie budowy lub składamy wniosek o pozwolenie na użytkowanie,
  • chcemy uzyskać dofinansowanie na termomodernizację.

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest aktualne przez 10 lat. Jeśli jednak przed upływem terminu ważności wykonasz prace wpływające na zużycie energii, trzeba będzie wyrobić nowy dokument.

Świadectwa energetyczne wydawać mogą wyłącznie audytorzy wpisani na listę centralnego rejestru charakterystyki energetycznej.

Koszt świadectwa energetycznego uzależniony jest głównie od rodzaju nieruchomości, Ponadto ceny różnią się w zależności od powierzchni i stopnia skomplikowania bryły.

Z obowiązku posiadania świadectwa wyłączone są m. in. obiekty zabytkowe, budynki gospodarstw rolnych o wskaźniku EP nie wyższym niż 50 kWh/m2/rok, budynki wolnostojące o powierzchni do 50 m2 czy domy wolnostojące o metrażu do 70 m2.

Choć sporo osób obawiało się, że w kwietniu 2023 roku wszyscy właściciele lokali mieszkalnych będą musieli zapłacić za sporządzenie świadectwa, to tak się nie stało. Zamówić dokument muszą wyłącznie ci właściciele, którzy wynajmują lub sprzedają swoje domy bądź mieszkania.

Certyfikat charakterystyki energetycznej Pabianice

Świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynków w Pabianicach, wykonujemy online na podstawie udostępnionej oraz wizji lokalnej.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu: