ŚWIADECTWA ENERGETYCZNE WARSZAWA

CERTYFIKATY ENERGETYCZNE WARSZAWA

Świadectwa charakterystyki energetycznej Warszawa

Świadectwa energetyczne dla Warszawy wydawane są przez nas on-line bez konieczności wizyty audytora w nieruchomości. Pozwala to klientom zaoszczędzić cenny czas. Abyśmy mogli sporządzić dokument, musimy jedynie otrzymać dane techniczne budynku. Zajmujemy się przygotowywaniem certyfikatów energetycznych dla różnego typu nieruchomości: domów jednorodzinnych, mieszkań w budynkach wielorodzinnych, lokali użytkowych. Świadectwo opracowujemy niezwłocznie po udostępnieniu kompletnej dokumentacji i jest gotowe w ciągu kilku dni. Dostarczamy je w wersji elektronicznej na e-mail, a także papierowej na adres skrzynki pocztowej. Każde przygotowane przez nas świadectwo zostaje zgłoszone do rządowego rejestru charakterystyki energetycznej. Jeśli nie posiadasz pełnej dokumentacji jesteśmy w stanie dokonać inwentaryzacji Twojej nieruchomości.

Świadectwo energetyczne domów i mieszkań – Warszawa – ceny i czas oczekiwania

Mieszkanie

Od 250 zł

Świadectwo wysyłamy w ciągu 4 dni od złożenia kompletnego zamówienia.

Dom

Od 500 zł

Świadectwo wysyłamy w ciągu 5 dni od złożenia kompletnego zamówienia.

Lokale

Od 600 zł

Świadectwo wysyłamy w ciągu 12 dni od złożenia kompletnego zamówienia.

Jak zamówić świadectwo energetyczne w Warszawie?

Nie musisz wychodzić z domu ani zapraszać nas do siebie, aby uzyskać potrzebne Ci świadectwo! Całą sprawę załatwisz łatwo zdalnie. Oto co musisz zrobić:

świadectwo energetyczne

1. Przesłanie danych technicznych nieruchomości

Zanim przystąpimy do sporządzania świadectwa energetycznego, musimy posiadać wymagane dane na temat nieruchomości, dla której dokument będzie wydawany. Znajdziesz je w projekcie budowlanym – jeśli z jakichś powodów go nie posiadasz, konieczna będzie inwentaryzacja budowlana, aby pozyskać informacje techniczne. Dane prześlij na nasz adres e-mail. Jeśli będą one niepełne, poinformujemy Cię o tym i poprosimy o uzupełnienie ich.

2. Płatność za usługę

Kiedy zamówienie będzie złożone poprawnie, prześlemy Ci fakturę za naszą usługę. Płatność uregulujesz w najdogodniejszy dla siebie sposób: przelewem z konta bankowego, z karty płatniczej lub blikiem.

3. Odbiór świadectwa energetycznego

Gotowe i podpisane przez audytora świadectwo trafi na Twóją skrzynkę e-mail. Wyślemy je także pocztą polską pod wskazany adres.

świadectwo energetyczne

Certyfikat charakterystyki energetycznej Warszawa

Dla wszystkich budynków w Warszawie tworzymy świadectwa energetyczne online, bazując na dokumentacji przekazanej nam elektronicznie. W przypadku braku dokumentacji wykonujemy inwentaryzację budynku. Świadectwa energetyczne dla klientów z Warszawy – kompleksowa usługa!

Często zadawane pytania do świadectwa energetycznego Warszawa:

Kiedy jest wymagane świadectwo energetyczne?

Świadectwo energetyczne trzeba koniecznie zamówić, kiedy: sprzedajemy dom, mieszkanie, lokal użytkowy, wynajmujemy taką nieruchomość,
kończymy budowę domu, ubiegamy się o przyznanie dofinansowania z różnych programów na termomodernizację budynku.

Jak długo będzie ważne wydane przez nas świadectwo energetyczne?

Każde świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat. O nowy certyfikat trzeba jednak postarać się szybciej, gdy zostają przeprowadzone prace, w wyniku których zmianie ulega charakterystyka energetyczna budynku, jak ocieplanie przegród zewnętrznych, wymiana źródła ciepła czy montaż nowej stolarki okiennej.

Kto zajmuje się sporządzaniem świadectw energetycznych w Warszawie?

Osobami uprawnionymi do sporządzania świadectw są audytorzy wpisani na listę centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków.

Jakie informacje można znaleźć w świadectwie energetycznym?

W świadectwie znajdują się parametry techniczne budynku oraz informacje o potrzebach energetycznych związanych z eksploatacją.

Jakich budynków nie dotyczą świadectwa energetyczne?

• podlegających ochronie jako zabytki,
• pełniących funkcje religijne,
• przemysłowych i gospodarczych nieposiadających instalacji wykorzystujących energię (z wyjątkiem
instalacji oświetlenia wbudowanego),
• mieszkalnych przeznaczonych do użytkowania krócej niż 4 miesiące w roku,
• mieszkalnych wolnostojących o powierzchni do 70 m2,
• wolnostojących o powierzchni do 50 m2,
• gospodarstw rolnych o zapotrzebowaniu rocznym na nieodnawialną energię pierwotną
nieprzekraczającym 50 kWh/m2.

Kiedy mieszkańcy Warszawy nie potrzebują świadectwa?

Większość mieszkańców Warszawy nie potrzebuje świadectwa energetycznego. Są to wszystkie osoby, które wykorzystują dom lub mieszkanie tylko na własny użytek.

Jaka jest kara za brak świadectwa energetycznego?

Za brak świadectwa energetycznego w przypadku, kiedy jest ono wymagane, grozi grzywna. Jej wysokość może wynieść nawet 5 tys. zł

Jak można zdobyć świadectwo energetyczne?

Usługa wykonywana jest przez certyfikowanego audytora energetycznego. Lista osób uprawnionych do wystawiania świadectw znajduje się w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków. Audytor umówi się na wizję lokalną lub poprosi o przekazanie dokumentacji technicznej nieruchomości, na podstawie której sporządzi świadectwo.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu: