Termowizja
Flir

Jak wygląda i na czym polega badanie termowizyjne?

Badanie termowizyjne wykonywane jest w celu wykrycia mostków termicznych – miejsc przez które ucieka ciepło z budynku. Możesz umówić się na badanie termowizyjne przed i po planowanym dociepleniu, aby sprawdzić stan i jakość wykonanej termomodernizacji. Termowizję budynków najlepiej przeprowadzić w sezonie grzewczym, kiedy różnica temperatur między wnętrzem a zewnętrzem wynosi co najmniej 10 stopni. Badania najlepiej wykonać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdyż nasłonecznienie budynku ma także istotny wpływ na poprawność wyników.

Eksperci za pomocą kamer termowizyjnych wykonają pomiary i wyciągną wnioski. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów, wykrywane są główne usterki i anomalie mierzonych obiektów.

Na podstawie wyników, już podczas badania przedstawiana jest wstępna ocena wskazująca sposób rozwiązania wykrytych nieprawidłowości. Szczegółowy opis wyników zawiera niezbędną dokumentację w postaci zdjęć termowizyjnych oraz zdjęć sytuacyjnych danej usterki.

Dzięki pomiarom termowizyjnym sprawdzamy efektywność energetyczną budynku. Termowizja pozwala nam zaoszczędzić pieniądze oraz uchronić budynek przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi. Skontaktuj się z Nami. Chętnie wykonamy dla Ciebie profesjonalne badanie termowizyjne w Łodzi i okolicach.